Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ43HA-LC
D38999/20WJ43HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ43HA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ43HA-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ43HA-LC
QUANTITY
D38999/20WJ43HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ43HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ43HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ43HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ43HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ43HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ43HA-LC
FUSE SLO MIDGET .250A 500 VAC datasheet.pdf
BOOT ROTARY 1/4-32 GRAY RFI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BACKPLANE CPCI 8SLOT FOR 3U CARD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 30.5KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 23POS GOLD datasheet.pdf