Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ43HC-LC
D38999/20WJ43HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ43HC-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ43HC-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ43HC-LC
QUANTITY
D38999/20WJ43HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ43HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ43HC-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ43HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ43HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ43HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ43HC-LC
FLEX CABLE - AFG11A/AF11/AFG11A datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MICROCHIP PIC32MX440 BOARD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SOLDER SHORT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT SKT datasheet.pdf