Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ43HN-LC
D38999/20WJ43HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ43HN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ43HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ43HN-LC
QUANTITY
D38999/20WJ43HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ43HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ43HN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ43HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ43HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ43HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ43HN-LC
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
COMPUTER SNG BD BL1810 512K SRAM datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
IC DS21448 REV A1 COMM TEBGA datasheet.pdf
BLZ 5.00/23/270F SN BK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf