Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ43JD-LC
D38999/20WJ43JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ43JD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ43JD-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ43JD-LC
QUANTITY
D38999/20WJ43JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ43JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ43JD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ43JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ43JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ43JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ43JD-LC
FIXED IND 47UH 1A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CTRLR HOTPLUG DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
IC COMP 1.6V SNGL P-P SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN DIMM DDRII 240POS VERT 30AU datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER 125MSPS 52-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 4SSON datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf