Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ61HD-LC
D38999/20WJ61HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ61HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ61HD-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ61HD-LC
QUANTITY
D38999/20WJ61HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ61HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ61HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ61HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ61HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ61HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ61HD-LC
CONN STACKER .156" 3POS SGL TIN datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT SOCK datasheet.pdf
IC DRIVER HISIDE QUAD POWERSSO24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 2POS datasheet.pdf
RES 135K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 24POS SMD datasheet.pdf
750 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf