Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ61HN-LC
D38999/20WJ61HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ61HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ61HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ61HN-LC
QUANTITY
D38999/20WJ61HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ61HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ61HN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ61HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ61HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ61HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ61HN-LC
IC DAC 12BIT DUAL 5V 24-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC COMP SWITCH FET DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
RES 453 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X36 120-TQFP datasheet.pdf
MINI CIRC BREAKER LOCKOUT DEVICE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.02A 190 MOHM datasheet.pdf