Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ7BD
D38999/20WJ7BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ7BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 99C 97#22D 2#8 TWIN SKT RE
Datasheet Download
D38999/20WJ7BD.pdf
Availability of D38999/20WJ7BD
QUANTITY
D38999/20WJ7BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ7BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ7BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ7BD
Related LinksD38999/, D38999/20WJ7BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ7BD Details Description
Related parts for D38999/20WJ7BD
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP 110F -10% +30% 2.5V T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK AMP SC70 datasheet.pdf
DSUB 50 F SOD D FLOA G50 ZIN datasheet.pdf