Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ90AN
D38999/20WJ90AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ90AN
Brief Description
TV 46C MIXED PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ90AN.pdf
Availability of D38999/20WJ90AN
QUANTITY
D38999/20WJ90AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ90AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ90AN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ90AN
Related LinksD38999/, D38999/20WJ90AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ90AN Details Description
Related parts for D38999/20WJ90AN
CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 10-MSOP datasheet.pdf
RES 1.44K OHM 0.8W 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 4CH 32WQFN datasheet.pdf
DIE MTR 300 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf