Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ90SB-LC
D38999/20WJ90SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ90SB-LC
Brief Description
TV 46C MIXED SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ90SB-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ90SB-LC
QUANTITY
D38999/20WJ90SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ90SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ90SB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ90SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ90SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ90SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ90SB-LC
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V W/CAPS 20-SOIC datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
CUBE POLARITY datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf