Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZA98PB-LC
D38999/20ZA98PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZA98PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 3C 3#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZA98PB-LC.pdf
Availability of D38999/20ZA98PB-LC
QUANTITY
D38999/20ZA98PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZA98PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZA98PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZA98PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZA98PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZA98PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZA98PB-LC
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
ANT BLUETOOTH W-LAN ZIGBEE WIMAX datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 3-125A 80VDC datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf