Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZA98PN-LC
D38999/20ZA98PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZA98PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 3C 3#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZA98PN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZA98PN-LC
QUANTITY
D38999/20ZA98PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZA98PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZA98PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZA98PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZA98PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZA98PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZA98PN-LC
CABLE FLAT FLEX 24POS 1MM 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GREEN 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 32UH 6.6A 25 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf