Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZA98SA-LC
D38999/20ZA98SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZA98SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 3C 3#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZA98SA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZA98SA-LC
QUANTITY
D38999/20ZA98SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZA98SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZA98SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZA98SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZA98SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZA98SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZA98SA-LC
BATTERY PACK 2.4V 1400 MAH NICAD datasheet.pdf
IC MOSFET PWR SW QUAD 12A 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY RF SPST 250MA 5V datasheet.pdf
CONN MINI-SAS R/A CAGE datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 650MA 630 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP NEG VOLT 10MSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf