Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZC4HN-LC
D38999/20ZC4HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZC4HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 4C 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZC4HN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZC4HN-LC
QUANTITY
D38999/20ZC4HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZC4HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZC4HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZC4HN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20ZC4HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZC4HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZC4HN-LC
IC MCU 32BIT 256KB ROM 144LQFP datasheet.pdf
IC RS232 3V/+/-25KV ESD 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST SPEED UP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 5POS datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf