Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZC98JA
D38999/20ZC98JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZC98JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZC98JA.pdf
Availability of D38999/20ZC98JA
QUANTITY
D38999/20ZC98JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZC98JA
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZC98JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZC98JA
Related LinksD38999/, D38999/20ZC98JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZC98JA Details Description
Related parts for D38999/20ZC98JA
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 77UH 1.54A 200 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM MLPQ-20 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER X AXIS 16QFN datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 20POS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 65VDC datasheet.pdf