Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZC98JN-LC
D38999/20ZC98JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZC98JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZC98JN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZC98JN-LC
QUANTITY
D38999/20ZC98JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZC98JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZC98JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZC98JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZC98JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZC98JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZC98JN-LC
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 4V X7S 0306 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 6DFN datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
RELAY SOCKET PCB SIZE III datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 80POS .100 datasheet.pdf
RES 33.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 15MM datasheet.pdf
COVER SPLICE datasheet.pdf
CCR1 470R 10% datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 20MA datasheet.pdf