Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZD18HD-LC
D38999/20ZD18HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZD18HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZD18HD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZD18HD-LC
QUANTITY
D38999/20ZD18HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZD18HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZD18HD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZD18HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZD18HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZD18HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZD18HD-LC
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
KIT STARTER FOR SX1211 915MHZ datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
GDT 470V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP SILICON 8.2PF 5% 25V 0402 datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CLAMP 2" CONDUIT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7NS 48CSP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf