Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZD5AC
D38999/20ZD5AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZD5AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZD5AC.pdf
Availability of D38999/20ZD5AC
QUANTITY
D38999/20ZD5AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZD5AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZD5AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZD5AC
Related LinksD38999/, D38999/20ZD5AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZD5AC Details Description
Related parts for D38999/20ZD5AC
4 PLUG W/PIN INSERT(RUBBER BOOT) datasheet.pdf
REGULTR -6V 1.0A 3 PIN CU HS TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 5POS STR M12 PLUG-SCKT 1.5M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf