Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZD5HN-LC
D38999/20ZD5HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZD5HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZD5HN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZD5HN-LC
QUANTITY
D38999/20ZD5HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZD5HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZD5HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZD5HN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20ZD5HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZD5HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZD5HN-LC
JUMPER-H1507TR/A3049W/X 5" datasheet.pdf
TERM FORK SHORT LOCK 16-14AWG datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf