Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZE26HB
D38999/20ZE26HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZE26HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 26C 26#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZE26HB.pdf
Availability of D38999/20ZE26HB
QUANTITY
D38999/20ZE26HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZE26HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZE26HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZE26HB
Related LinksD38999/, D38999/20ZE26HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZE26HB Details Description
Related parts for D38999/20ZE26HB
RES SMD 169K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 20K OHM 0606 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
ACCY CABLE KIT PBQ-3000 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf