Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZF11HD-LC
D38999/20ZF11HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZF11HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZF11HD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZF11HD-LC
QUANTITY
D38999/20ZF11HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZF11HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZF11HD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZF11HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZF11HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZF11HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZF11HD-LC
CAP CER 0.047UF 10V SL 0805 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
NGR MONITOR 120VAC SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE HOUSING 12POS GRAY datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 105MM datasheet.pdf