Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZF28SA-LC
D38999/20ZF28SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZF28SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZF28SA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZF28SA-LC
QUANTITY
D38999/20ZF28SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZF28SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZF28SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZF28SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZF28SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZF28SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZF28SA-LC
IC FLASH 1MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
BOLT HEX 1/2-13 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
ACTUATOR FOR ROCKER SWITCH BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
WIRING BRIDGE datasheet.pdf
GDT 230V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
15POS M HD D-SUB SOLDER CUP datasheet.pdf