Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZF32PC-LC
D38999/20ZF32PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZF32PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 32C 32#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZF32PC-LC.pdf
Availability of D38999/20ZF32PC-LC
QUANTITY
D38999/20ZF32PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZF32PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZF32PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZF32PC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZF32PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZF32PC-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZF32PC-LC
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BACKSHELL 15PS STR SNAP MET PLAS datasheet.pdf
FIBER OPTIC TRANSCEIVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS1259 datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR 60VDC/60A 90-140VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf