Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG11JA-LC
D38999/20ZG11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#12 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG11JA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZG11JA-LC
QUANTITY
D38999/20ZG11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG11JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZG11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZG11JA-LC
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
KIT BASIC STAMP 2P PLUS PACK datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN RECPT 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf