Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG11JD-LC
D38999/20ZG11JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG11JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#12 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG11JD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZG11JD-LC
QUANTITY
D38999/20ZG11JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG11JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG11JD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG11JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZG11JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG11JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZG11JD-LC
IDC CABLE - MKR60A/MC60G/MKR60A datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS R/A W/PINS datasheet.pdf
IC M-LVDS TXRX QUAD 48VQFN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 40A AC datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CORD GRIP, M20, SS, SI, 5-8 MM datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 2A datasheet.pdf