Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG35PC
D38999/20ZG35PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG35PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 79C 79#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG35PC.pdf
Availability of D38999/20ZG35PC
QUANTITY
D38999/20ZG35PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG35PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG35PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG35PC
Related LinksD38999/, D38999/20ZG35PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG35PC Details Description
Related parts for D38999/20ZG35PC
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS16K/MC16M/MCE16K datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFH07T/AE07/AFH07T datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC CNTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC REGISTER SHIFT/STORAGE 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 5% 25W TO126 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf