Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG39AD
D38999/20ZG39AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG39AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG39AD.pdf
Availability of D38999/20ZG39AD
QUANTITY
D38999/20ZG39AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG39AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG39AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG39AD
Related LinksD38999/, D38999/20ZG39AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG39AD Details Description
Related parts for D38999/20ZG39AD
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8USMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT TIN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 5KV 100MA AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf