Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG39SD
D38999/20ZG39SD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG39SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG39SD.pdf
Availability of D38999/20ZG39SD
QUANTITY
D38999/20ZG39SD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG39SD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG39SD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG39SD
Related LinksD38999/, D38999/20ZG39SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG39SD Details Description
Related parts for D38999/20ZG39SD
INDUCT ARRAY 2 COIL 2.3UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP DIFF DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
MML51 SW LENS RECT NO LEGEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 69MM datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Crystal 22.1184MHz 20ppm 18pF 25 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U datasheet.pdf