Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG41HN-LC
D38999/20ZG41HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG41HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG41HN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZG41HN-LC
QUANTITY
D38999/20ZG41HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG41HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG41HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG41HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZG41HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG41HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZG41HN-LC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 35V 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 15W MONO 9SIL datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 1/14BIT SOT536-1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MAX-LOC F4 1 .687-.812" STR datasheet.pdf
PWR LED SOURCE 1W COOL WHT DIFF datasheet.pdf
IC DC-DC CTRLR STP-DN SYNC 10SON datasheet.pdf
RES 62.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
25 POS HOOD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W SMBG datasheet.pdf