Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH21AA
D38999/20ZH21AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH21AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH21AA.pdf
Availability of D38999/20ZH21AA
QUANTITY
D38999/20ZH21AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH21AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH21AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH21AA
Related LinksD38999/, D38999/20ZH21AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH21AA Details Description
Related parts for D38999/20ZH21AA
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 16SGL 1.57MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf