Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH35PC
D38999/20ZH35PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH35PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 100C 100#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH35PC.pdf
Availability of D38999/20ZH35PC
QUANTITY
D38999/20ZH35PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH35PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH35PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH35PC
Related LinksD38999/, D38999/20ZH35PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH35PC Details Description
Related parts for D38999/20ZH35PC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 37.5VC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf
SR BTS PC A 11 ASY CP datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf