Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH55PA-LC
D38999/20ZH55PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH55PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH55PA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZH55PA-LC
QUANTITY
D38999/20ZH55PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH55PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH55PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH55PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZH55PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH55PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZH55PA-LC
IC MICROMAN 3.3V ACT LO 10%8SOIC datasheet.pdf
CONTACT PIN 16-20 AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 256FBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 48SSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf