Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH55PN-LC
D38999/20ZH55PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH55PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH55PN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZH55PN-LC
QUANTITY
D38999/20ZH55PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH55PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH55PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH55PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZH55PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH55PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZH55PN-LC
Connector Header 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CABLE TEST BNC FEMALE-BNC FEMALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.05M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS 10M datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 7A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
RING,RETAINING,EXTERNAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
FUSEBANK 20A 660V AC 6 WAY datasheet.pdf