Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ11AN
D38999/20ZJ11AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ11AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ11AN.pdf
Availability of D38999/20ZJ11AN
QUANTITY
D38999/20ZJ11AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ11AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ11AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ11AN
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ11AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ11AN Details Description
Related parts for D38999/20ZJ11AN
CONN RECEPT 7POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-56V 500MA datasheet.pdf