Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ11BD
D38999/20ZJ11BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ11BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ11BD.pdf
Availability of D38999/20ZJ11BD
QUANTITY
D38999/20ZJ11BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ11BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ11BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ11BD
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ11BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ11BD Details Description
Related parts for D38999/20ZJ11BD
REGULATOR 15.5 2A HORZ SIDE datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 389V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 11.176X406.4MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf