Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ11PA
D38999/20ZJ11PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ11PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ11PA.pdf
Availability of D38999/20ZJ11PA
QUANTITY
D38999/20ZJ11PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ11PA
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ11PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ11PA
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ11PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ11PA Details Description
Related parts for D38999/20ZJ11PA
BOARD TERMINAL TURRET DBL 5POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.8V/2.63V 8DFN datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 85MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
POLYSWITCH 0.20A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
STRAP BRAIDED BONDING 1HOLE datasheet.pdf
IND METAL PNL 3MM HER/GN WH DIFF datasheet.pdf