Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ19HA-LC
D38999/20ZJ19HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ19HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ19HA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ19HA-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ19HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ19HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ19HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ19HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ19HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ19HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ19HA-LC
BALUN 2400-2500 MHZ 50/50 OHM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 50V datasheet.pdf
VARISTOR 459V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 16 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3869EUFD datasheet.pdf
FUSE 600V CLASST TIME LAG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf