Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ19PB
D38999/20ZJ19PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ19PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ19PB.pdf
Availability of D38999/20ZJ19PB
QUANTITY
D38999/20ZJ19PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ19PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ19PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ19PB
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ19PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ19PB Details Description
Related parts for D38999/20ZJ19PB
CONN HEADER TAB 18POS R/A TIN datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 20 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLATO DSLDRNG TIP - 3/16" PACE datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
26500 31C 31#20 P BY RECP LC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 100W datasheet.pdf