Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ29BB
D38999/20ZJ29BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ29BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 29C 29#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ29BB.pdf
Availability of D38999/20ZJ29BB
QUANTITY
D38999/20ZJ29BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ29BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ29BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ29BB
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ29BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ29BB Details Description
Related parts for D38999/20ZJ29BB
IC BUS TXRX/REGISTER 8BIT 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 100W 5V 20A datasheet.pdf
CONN ADAPTER 6P-6P F-M PNL MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO216AA datasheet.pdf
Connector Socket 75 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 66.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf