Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ29PA-LC
D38999/20ZJ29PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ29PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 29C 29#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ29PA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ29PA-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ29PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ29PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ29PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ29PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ29PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ29PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ29PA-LC
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V TO220 datasheet.pdf
IC FPGA 132 I/O 225CSPBGA datasheet.pdf
FUSE HOLDER FEU F'GRIP 6.3X32MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 6 POS datasheet.pdf
IC MCU 8051 4KB QFN20 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 5V 100W datasheet.pdf