Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ35HD-LC
D38999/20ZJ35HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ35HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 128C 128#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ35HD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ35HD-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ35HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ35HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ35HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ35HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ35HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ35HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ35HD-LC
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.039 GRAY 100' datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GREEN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 9CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 80 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf