Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ37SA-LC
D38999/20ZJ37SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ37SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ37SA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ37SA-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ37SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ37SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ37SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ37SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ37SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ37SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ37SA-LC
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMA datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 9POS SNGL SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
M801 2C 2#12 PIN RECP OM datasheet.pdf
30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf