Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ43HB
D38999/20ZJ43HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ43HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ43HB.pdf
Availability of D38999/20ZJ43HB
QUANTITY
D38999/20ZJ43HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ43HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ43HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ43HB
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ43HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ43HB Details Description
Related parts for D38999/20ZJ43HB
RES 2.2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG SUPER-SAFEWAY 6-20 20A/250V datasheet.pdf
CABLE USB 1.1 A-B MALE BLACK 5M datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
SGE88-4-0340-6500MQD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 60POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
VS2 5X10 RH ST 2S datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf