Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ43JC-LC
D38999/20ZJ43JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ43JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ43JC-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ43JC-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ43JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ43JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ43JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ43JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ43JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ43JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ43JC-LC
RES 800 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.23A TSOT26 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
QUICK CRIMP TOOL FOR 75 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CTV 39C 38#22D 1#8(TWIN) SKT R datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 15A SYNC 34PQFN datasheet.pdf