Amphenol Aerospace Operations D38999/24FB5JA-LC
D38999/24FB5JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FB5JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FB5JA-LC.pdf
Availability of D38999/24FB5JA-LC
QUANTITY
D38999/24FB5JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FB5JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FB5JA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FB5JA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24FB5JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FB5JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FB5JA-LC
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V CH 1210 datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf