Amphenol Aerospace Operations D38999/24FB5JA-LC
D38999/24FB5JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FB5JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FB5JA-LC.pdf
Availability of D38999/24FB5JA-LC
QUANTITY
D38999/24FB5JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FB5JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FB5JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FB5JA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24FB5JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FB5JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FB5JA-LC
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
BCH-350H- 5 GN datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 250MW SOD323 datasheet.pdf