Amphenol Aerospace Operations D38999/24FC4JD-LC
D38999/24FC4JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FC4JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FC4JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FC4JD-LC
QUANTITY
D38999/24FC4JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FC4JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FC4JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FC4JD-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24FC4JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FC4JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FC4JD-LC
TRANS NPN 300V 0.1A TO-39 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDC OUT 3PHASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 20A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf