Amphenol Aerospace Operations D38999/24FD15JB-LC
D38999/24FD15JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FD15JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FD15JB-LC.pdf
Availability of D38999/24FD15JB-LC
QUANTITY
D38999/24FD15JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FD15JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FD15JB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FD15JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FD15JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FD15JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24FD15JB-LC
IDC CABLE - MKS16K/MC16F/MKS16K datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP ADJUST 20-28AWG datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 10POS 30AU datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS 5.08MM PCB HORIZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 30 POS SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf