Amphenol Aerospace Operations D38999/24FD19JN-LC
D38999/24FD19JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FD19JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FD19JN-LC.pdf
Availability of D38999/24FD19JN-LC
QUANTITY
D38999/24FD19JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FD19JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FD19JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FD19JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FD19JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FD19JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FD19JN-LC
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 630MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 5PIN BLK/SILVER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
090II NON SLD TAB(SQ0.85-1.25) datasheet.pdf
RES 309 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 0 POS 26MM D 14.8 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 277/480VAC datasheet.pdf