TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/24FD35AE
D38999/24FD35AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FD35AE
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FD35AE.pdf
Availability of D38999/24FD35AE
QUANTITY
D38999/24FD35AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FD35AE
Internal Part NumberEIS-D38999/24FD35AE
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MILD
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FD35AE
Related LinksD38999/, D38999/24FD35AE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/24FD35AE Details Description
Related parts for D38999/24FD35AE
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
DIN RAIL PWR OPTO COUPLER 24VDC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH SMD datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 1 24P 50MM datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE STR MALE 3POS SGL-END 4M datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf