TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/24FD35SB-LC
D38999/24FD35SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FD35SB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FD35SB-LC.pdf
Availability of D38999/24FD35SB-LC
QUANTITY
D38999/24FD35SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FD35SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FD35SB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MILD
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FD35SB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FD35SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/24FD35SB-LC Details Description
Related parts for D38999/24FD35SB-LC
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 150V 1111 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DMS59M TO DUAL DVI_IF CABLE 02M datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X5R 0805 datasheet.pdf